Případová studie: Vozidla “off-highway” (mimo komunikace) – Řešení okamžitých a dlouhodobých požadavků na výrobu motorů pro vozidla “off-highway”

Výzva

Provádět důkladnou kontrolu výkonu dodavatelů u zavedeného výrobce průmyslových motorů, zejména pro vozidla “off-highway”, s cílem řešit jakékoli okamžité nebo dlouhodobé výrobní problémy.

Vytvoření vzájemně prospěšného pracovního vztahu, při kterém si výrobce i dodavatelé plně uvědomují vzájemné krátkodobé a dlouhodobé požadavky a kapacity.

Vzhledem k cestovním omezením COVID-19 nebyly fyzické audity možné a proto byla všechna hodnocení výkonu dodavatelů prováděna na dálku prostřednictvím on-line auditů.

Řešení

Společnost G&P si již vytvořila úzký pracovní vztah s výrobcem prostřednictvím jiné prováděné služby a získala tak důvěru k provedení této specifické činnosti, efektivním řešením byly rychlé a správné dovednosti.

Vysoce kvalifikovaní inženýři kvality společnosti G&P okamžitě zkontrolovali více než 70 dodavatelů ve Velké Británii a provedli analýzu rizik pro každého z nich.

Byly implementovány on-line audity a hodnocení dodavatelů, přičemž pro úplnou transparentnost byla také zavedena každodenní komunikace s dodavateli prostřednictvím online kanálů a telefonu.

Hodnocení dodavatelů byla aktualizována a zasílána na denní bázi oddělení plánování výroby.

Společnost G&P poskytovala výrobci okamžitá a dlouhodobá doporučení ohledně spolupráce s jednotlivými dodavateli.

Plán hrubé kapacity určil a nastavil výrobní kapacitu v systémech plánování a objednávání OEM.

Všechny strany spolupracovaly na dosažení společných cílů.

Aby byly zajištěny neočekávané objednávky, byl výrobce informován také o kapacitách dodavatelského řetězce.

Výsledky

Díky okamžité a hloubkové analýze výkonu dodavatelů, kterou provedla společnost G&P, měl výrobce v dodavatelském řetězci jasný přehled, což pomohlo odstranit dříve nepředvídaná zpochybnění.

Výrobci byl tak zajištěn dlouhodobý výhled na spolupráci s dodavateli, při řešení jakýchkoli problémů a zvýšených požadavků, kterým čelí výroba motorů vozidel „off-highway“, protože výroba roste v závislosti na zvyšujícím se objemu stavebních prací a infrastrukturních projektů (vládní stimulace ekonomiky).

Společnost G&P ukázala šíři své působnosti, znalostí, kvalifikovaného personálu, flexibilitu a dostatek zkušeností dodat stejnému zákazníkovi různé typy služeb.

Byla to také jasná ukázka, jak dokáže G&P poskytnout okamžité a dlouhodobé hodnocení dodavatelů, což vedlo k další spolupráci s výrobcem v Evropě i na Dálném východě.

Svým partnerům po celém světě poskytujeme služby jakosti od roku 1994.

Dodavatelé Výrobci původního zařízení

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

G&P Quality Management s.r.o. U Katovny 775, CZ-47001 Česká Lípa
Czech Republic

    +420 487 520 786          +420 487 521 411